W ciągu czterech dni łomżyńscy fani boksu będą mieli okazję oglądać walki pomiędzy najlepszymi młodymi pięściarzami w Polsce. W dniach 6-9 listopada, w łomżyńskiej hali im. Olimpijczyków Polskich, blisko 200 zawodników z całego kraju weźmie udział Pucharze Polski Kadetów w boksie. Organizatorem Mistrzostw jest Bokserski Klub Sportowy TIGER Łomża.
Jedna z największych, bokserskich imprez juniorskich w kraju, rozpocznie się w czwartek 6 listopada. Boksować będą 15 i 16-latkowie ze wszystkich województw. Podlaski Okręgowy Związek Bokserski reperzentować będą między innymi zawodnicy z łomżyńskiego klubu. Między linamy zobaczymy: Eryka Pawczyńskiego - PG nr 1(54 kg), Marcina Kapelewskiego - PG nr 1 (57 kg), Daniela Maleszewskiego - Katolickie LO w Łomży (63 kg), Mateusza Gawęckiego - PG nr 1 (66 kg) i Mikołaja Tchórzewskiego - PG nr 1 (75 kg).
Pierwszy dzień przeznaczony został na walki eliminacyjne. Rozpoczną się one o godzine 17.00, a poprzedzone zostaną oficjalnym otwarciem zawodów. Eliminacje dokończone zostaną w piątek 7 listopada (od godz. 11.00), a tego samego dnia po południu (godz. 17.00) rozpoczną się ćwierćfinały. Bokserzy, którzy wyjdą z nich zwycięsko, kolejne swoje walki toczyć będą już w ramach półfinałów w sobotę od godz. 11.00. Druga tura walk półfinałowych zaplanowana została na godz. 17.00. Finaliści wyłonieni w sobotę, mierzyć się będą w walkach finałowych w niedzielę 9 listopada już od godz. 11.00.
- Oczywiście myślę o złotym medalu. Wiem czego mogę się spodziewać po swoich przeciwnikach i myślę, że sobie z nimi poradzę - dużą pewność siebie prezentuje ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików Mateusz Gawęcki, który jednak zaznacza, że szanuje każdego z rywali i nie ma mowy o żadnym ich lekceważeniu.
Z nieco innej pozycji w Pucharze startować będzie Mikołaj Tchórzewski, dla którego będzie to debiut w zawodach na najwyższym poziomie w kraju. Dla niego sukcesem będzie wejście do finału, a nawet do półfinału.
- Ciężko pracowałem i na zawodach dam z siebie wszystko - deklaruje Mikołaj.
Po dłuższej przerwie spowodowanej kłopotami z sercem na ring powrócił niedawno Daniel Maleszewski. Choć choroba jeszcze się czasem u niego odzywa, lekarz dopuścił go do treningów i udziału w zawodach.
- Myślę, że stać mnie na medal brązowy, może srebrny - ocenia swoje aktualne możliwości syn łomżyńskiego trenera.
Jak podkreśla opiekun łomżyńskich pięściarzy Zbigniew Maleszewski, chłopcy są obecnie w bardzo dobrej formie i trzeba ją tylko utrzymać do zawodów. W ostanich dniach treningi mają być już lżejsze, aby zawodnicy złapali nieco "świeżości".
- Zapraszam wszystkich kibiców boksu do Hali im. Olimpijczyków Polskich przy SP 9 w Łomży. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, dlatego warto przyjść i dopingować naszych - podkreśla Maleszewski.
Wśród zaproszonych gości będzie można zobaczyć m.in. prezesa Polskiego Związku Bokserskiego Zbigniewa Górskiego czy Grzegorz Kiełsę - olimpijczyka z Sydney. Swoją obecność zapowiedział także znany zawodnik wagi ciężkiej z Białegostoku Krzysztof Zimnoch.
Nasz portal przygotuje oczywiście relację z tej imprezy. Wcześniej jednak odwiedziliśmy naszych bokserów na treningu. Sprawdźcie sami, jak prezentują się młodzi pięściarze w materiale wideo, który powstał w czasie tej wizyty.