Reklama

Najmłodsi uczniowie wrócą po feriach do szkoły?

16/12/2020 11:54

Jest szansa, że najmłodsze dzieci powrócą do szkół już od 18 stycznia. Chodzi o uczniów klas I-III.

O przewidywanym powrocie uczniów do szkół mówił na antenie Polsat News wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. Poinformował, że pierwsze poluzowanie jest możliwe po feriach, które w tym roku potrwają do 17 stycznia.

- Mamy nadzieję, że do tego czasu obostrzenia, które obowiązują we wszystkich dziedzinach życia społecznego, przyniosą efekty i liczba zachorowań będzie jeszcze mniejsza niż w tej chwili. Zejdzie poniżej 10 tys., a będzie zdecydowanie niższa. Wtedy możemy mówić o pójściu przynajmniej części dzieci i młodzieży do szkół – zaznaczył Dariusz Piontkowski, cytowany przez PAP.

Reklama

Zdaniem wiceszefa resortu edukacji, w pierwszej kolejności do szkoły powinni powrócić uczniowie klas I-III, którzy mają największe problemy związane z obsługą urządzeń do nauki zdalnej. Później do zajęć stacjonarnych mieliby szansę powrócić uczniowie klas wyższych szkół podstawowych i średnich ze względu na czekające ich egzaminy końcowe.

- Musi być pewna gradacja. Wszystkich już 18 stycznia raczej do szkoły nie będziemy mogli wysłać na zajęcia stacjonarne. W miarę upływu czasu, gdy skala zachorowań będzie mniejsza, a szczepionka powszechniejsza (...), wtedy także pozostali uczniowie będą mogli wrócić do szkół.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości