34 zawodników walczyło wczoraj o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Łomży. Szachiści uczcili w ten sposób 220. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prawie wszystkie puchary zgarnęli zawodnicy z Łomży!
- Oprócz łomżyńskich szachistów w turnieju udział wzięli również goście z Ostrołęki, Pisza, Sokółki i Białegostoku- informuje Grzegorz Kotarski, prezes zarządu Klubu Szachowego Maraton w Łomży.
Z pięciu nagrodzonych uczestników turnieju aż czterech pochodziło z Łomży. Tylko jeden puchar przypadł gościowi- otrzymał go Jan Zajączkowski z Pisza.
- Trudno nazwać niespodzianką zwycięstwo Wojciecha Walewskiego w dzisiejszym turnieju. Był on jednym z faworytów i puchar "wziął jak swój" zdobywając aż 8,5 pkt na 9 możliwych. Kolejne dwa miejsca zajęli Vafa Mammadov i Eldaniz Babajew (obaj po 7 pkt). Wśród juniorów bezkonkurencyjny był Bartosz Kotarski, który z 5,5 pkt zajął wysokie 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej - dodaje Grzegorz Kotarski.
Swoją grą zachwyciła też najmłodsza, wschodząca "gwiazdka" łomżyńskiego klubu, Monika Marcińczyk. Z 4,5 pkt. na koncie dziewczynka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Przedszkolaków.
Najlepszym zawodnikom pogratulował i nagrody wręczył przewodniczący Rady Miejskiej Łomży Maciej Borysewicz.