II Liceum Ogólnokształcące w Łomży może pochwalić się najwyższym odsetkiem zdanych egzaminów maturalnych w Łomży. W "drugim", na 184 abiturientów, świadectwo dojrzałości otrzymało aż 183 czyli 99,5%. Kolejne w stawce jest I LO, gdzie egzamin "oblały" trzy osoby. W załączniku zestawienie wyników wszystkich łomżyńskich szkół.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała do publicznej wiadomości wstępną informację o wynikach egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach w 2015 r. Wyniki dotyczą absolwentów, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego przeprowadzonego w maju 2015 r. po raz pierwszy i pisali arkusze standardowe. Zdawalność egzaminu maturalnego ustalona została dla absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju 2015 r.
Pod względem zdawalności egzaminów najlepiej wypada II Liceum Ogólnokształcące, którego absolwenci uzyskali bardzo wysoki odsetek - 99,5%. Nieco słabiej poszło uczniom z "pierwszego", gdzie spośród 186 osób przystępujących do matury zdało ją 183, co daje 98,4%. Kolejne w stawce znalazło się III LO, tu jednak procent sukcesów jest już znacznie niższy. Egzamin zdało 170 ze 196 uczniów, a więc 86,7%.
W załączniku zestawienie wyników wszystkich łomżyńskich szkół - pobierz.