Reklama

Napadli go i pobili dla stu złotych i paczki papierosów

25/06/2025 12:36

Do 15 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o rozbój na 51-latku. Mężczyzna został pobity, a następnie skradziono mu papierosy i pieniądze. Napastnicy to dwaj mężczyźni w wieku 52 i 38 lat. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

W poniedziałek po 19 do dyżurnego łomżyńskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie, że na dworcu doszło do pobicia. Na miejscu policjanci zastali krwawiącego, nietrzeźwego mężczyznę. Był to 51-letni mieszkaniec Siemiatycz.

- Powiedział policjantom, że gdy siedział na dworcu, podeszło do niego dwóch mężczyzn, pobili go uderzając po głowie, a następnie ukradli pieniądze w wysokości 100 złotych oraz papierosy. Nie zna on sprawców i nie wiem dlaczego to zrobili. Świadek będący w pobliżu miejsca zdarzenia potwierdził wersję 51-latka i opisał napastników. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawców rozboju. We wspólpracy ze Strażą Miejską i operatorem miejskiego monitorigu policjanci przeanalizowali nagrania, dzięki którym ustalili kierunek przemieszczania się napastników. Na Alei Legionów zauważyli idących chodnikiem mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Po zatrzymaniu okazało się, że to mieszkańcy Łomży w wieku 52 i 38 lat. Początkowo nie przyznawali się do popełnionego przestępstwa, ale mundurowi znaleźli przy nich skradzione łupy. Ponadto ustalili świadka, który potwierdził, iż to ci dwaj mężczyźni dokonali rozboju - informuje łomżyńska policja.

Reklama

Obaj byli w stanie nietrzeźwości. 52-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, natomiast 38-latek 1,2 promila. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za  przestępstwo rozboju grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Łomża Aktualizacja: 25/06/2025 15:25
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama