W niedzielę, 29 maja odbyły się Zawody Strongman Giżycka. Impreza rozpoczęła się o godz. 10 pokazami MMA. Niecałą godzinę później przed publicznością zaprezentowali się siłacze z Giżycka, Łomży, Lidzbarka Warmińskiego, Grajewa i Bartoszyc.
Każdy startujący klub mógł wystawić do rywalizacji tylko dwóch zawodników reprezentantów. Z klubu KS Strongman Łomża wystartowali Karol Mierzejewski i Piotr Jurczewski. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach : przeciąganie autobusu, waga płaczu, "uchwyt Herkulesa", martwy ciąg, noszenie walizek i przerzucanie opony.
Nasi zawodnicy nie dali cienia szans pozostałym rywalom. Zwyciężył Karol Mierzejewski a drugi był Piotr Jurczewski (obydwaj KS Strongman Łomża).
23 czerwca zawodnicy wystąpią na turnieju miast w Bartoszycach. Zawody odbędą się w formule drużynowej (po 4 zawodników z każdego miasta , konkurencje wiązane min wyciskanie na klatkę ciężaru powyżej 200kg)
Zapraszamy do kibicowania!