Kilkudziesięciu żołnierzy straci pracę z powodu zmian w I Łomżyńskim Batalionie Remontowym im. Mariana Raganowicza. Wczoraj łomżyńska jednostka została przekazana II Regionalnej Bazie Logistycznej. Do tej pory należała do I Warszawskiej Dywizji Zmechanizowanej, ta została jednak zlikwidowana.
W ramach modernizacji, pracę w łomżyńskie jednostce może stracić nawet połowa żołnierzy. Na część etatów zostaną zatrudnieni cywile.
I Łomżyński Batalion Remontowy istniał w Łomży dziesięć lat. Zmiany wprowadzone przez rząd oznaczają powrót do statusu warsztatów remontowych- informuje Polskie Radio Białystok.
Podczas wczorajszej uroczystości przekazania jednostki, wszyscy zgromadzeni wyrazili nadzieję, że zmiany zatrzymają się tylko na tym poziomie, nie będą zaś oznaczały całkowitej likwidacji łomżyńskiego wojska.