31 grudnia umorzono postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dotyczącej rozbudowy Al. Piłsudskiego w zakresie budowy ronda przy łomżyńskim szpitalu - Jeżeli zajdzie taka potrzeba, do tematu przebudowy będzie można powrócić - informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.
W dniu 31.12.2018 r.umorzono postępowanie w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2598B Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łomży w zakresie budowy ronda wraz z budową infrastruktury technicznej oraz usunięciem kolizji z istniejącym uzbrojeniem terenu”.
Jak informuje Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży, powyższa inwestycja planowana była w związku z dużą ilością zdarzeń drogowych na wysokości szpitala, jednak przeprowadzone wcześniej prace (wybudowanie sygnalizacji świetlnej na wyjeździe z ulicy Kazańskiej oraz umożliwienie skrętu w lewo i zmiana lokalizacji przejścia dla pieszych) znacząco wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku. Realizacja ronda wymagałaby także koordynacji działań ze Szpitalem Wojewódzkim w Łomży w zakresie przebudowy parkingu.
- Dlatego obecnie zrezygnowano z ponoszenia dużych nakładów finansowych potrzebnych do wykupu gruntów i przeprowadzenia tej inwestycji, podejmując decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na rozbudowę tej drogi.Temat nie został jednak całkowicie zarzucony, a sytuacja komunikacyjna przy szpitalu będzie analizowana na bieżąco. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, do tematu przebudowy będzie można powrócić, wypracowując jednocześnie odpowiednie rozwiązanie, które zapewni bezpieczeństwo - informuje Łukasz Czech.
Postępowanie wszczęte na wniosek prezydenta dotyczyło budowy nowego ronda na wysokości nieczynnego wjazdu na parking Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, umożliwiającego zjazd na teren szpitala oraz na znajdujące się po przeciwnej stronie osiedle mieszkaniowe. Inwestycja zakładała także m.in.: budowę i przebudowę chodników, drogi dla rowerów, przystanków autobusowych oraz rozbiórkę i budowę słupów oświetleniowych i linii kablowej.