Nie porsche, nie ferrari, a stary dobry polski fiat. Ale jaki! Zapraszamy na przejażdżkę po Łomży odrestaurowanym polskim fiatem 125p koloru żółtego, dokładnie takim, jaki jeździł w kultowym serialu "Zmiennicy". Przy okazji można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy z historii polskiej motoryzacji.
Paweł Kulikowski, to prawdziwy pasjonat motoryzacji. Ale nie taki, co tylko ogląda samochody i czyta o nich. To też. Paweł jednak odnalazł swoje hobby i sposób na wielką frajdę w odrestaurowywaniu starych, właściwie już zabytkowych aut. W swojej kolekcji, która na razie liczy trzy takie pojazdy, ma cadillaca fleetwood limo, kultowego malucha czyli fiata 126p z początków produkcji no i oczywiście jego większego brata, którym mieliśmy okazję pojeździć po Łomży.
Paweł Kulikowski chciałby swoją kolekcję powiększać o kolejne egzemplarze, głównie polskiej produkcji. Jego marzeniem jest zdobyć i wyremontować warszawę m20. Ale ma też inne plany. Chciałby dzięki swojej paski pomóc choremu dziecku. Wszystkiego dowiecie się jednak z materiału video zarejestrowanego przez naszą ekipę reporterską, gdzie w roli głównej wystąpił fiat 125p TAXI WPT 1313!
Masz nietypową pasję? Chcesz podzielić się nią z innymi? Zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją: redakcja@mylomza.pl lub mylomza@mylomza.pl