40-letni motorowerzysta zwrócił uwagę funkcjonariuszy policji niewłaściwym torem jazdy. Szybko wyszło na jaw, że zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu.
Do zatrzymania doszło w gminie Turośl. To właśnie tam mieszkaniec powiatu łomżyńskiego został zauważony przez policjantów z kolneńskiej drogówki.
- Nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Mundurowi podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy, zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że za kierownicą motoroweru siedział 40-latek - informuje KPP Kolno.
Przeprowadzone przez policjantów badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2. lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Kolno
zdj. główne: KPP Kolno