Zawodniczki z UKS 4 Łomża nie raz pokazały, że stać je na bardzo wiele. Pod czujnym okiem trenerów stale doskonalą swoje koszykarskie umiejętności, które potem przekładają się ma emocjonującą i pełną klasy grę.
4 marca rozegrały spotkanie z klubem UKS Trójka Żyrardów w ramach Ligi Mazowieckiej U12. Wygrały zdecydowaną liczbą punktów 89:47! 6 marca podczas Turnieju LBW ( Liga Basket Warsaw), który odbył się w Warszawie , zawodniczki zdobyły srebrny i brązowy medal. „Liga Basket Warsaw dedykowana jest głównie dla rocznika 2007, a nasza drużyna składała się w większości z koszykarek z rocznika 2008, dlatego jestem zadowolony ze zdobycia III miejsca i brązowego medalu”- komentuje mecz trener Marcin Piotrowski. Podczas tego samego turnieju z przeciwniczkami mierzyły się również koszykarki z rocznika 2009 i młodsze, przegrywając jedynie z zespołem LA Basket Warszawa. Dziewczęta zajęły zaszczytne II miejsce i wróciły do Łomży ze srebrnym medalem. „Tego dnia zespół z Warszawy był poza naszym zasięgiem, jednak nasze dziewczęta pokazały charakter i do końca walczyły o jak najwyższy wynik”- komentuje trener Michał Piotrowski. 7 marca koszykarki z UKS 4 Łomża rozegrały kolejne spotkanie w ramach Ligi Mazowieckiej U13. Zmierzyły się z drużyną MUKS Piaseczno. Dziewczęta były niepokonane ,a spotkanie zakończyło się wynikiem 33: 69. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to ich 14 wygrana z rzędu! Do końca rozgrywek pozostało już tylko 3 mecze. Mocno trzymamy za nie kciuki!
Dziękujemy sponsorom:
Pragniemy podziękować również Panu Dyrektorowi Arturowi Ciborowskiemu za udostępnienie sali gimnastycznej ZSTiO nr 4 w Łomży, na której nasze zawodniczki mogą trenować oraz rozgrywać swoje ligowe mecze.
tekst i foto nadesłane