Barwny korowód z wielkanocnymi palmami przeszedł w Niedzielę Palmową przez Zbójną.
Niedziela Palmowa na Kurpiach zawsze obchodzona jest bardzo hucznie. W barwnej procesji z palmami do kościoła pw. Św. Wincentego a"Paulo, oprócz mieszkańców gminy Zbójna, szli także zaproszeni goście.
Niedziela Palmowa obchodzona jest siedem dni przed Wielkanocą. Tego dnia rozpoczyna się Wielki Tydzień. Wierni upamiętniają w ten sposób triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Łukasza Gosiewskiego.