Autokar przewożący hiszpańskich fanów został zaatakowany przez chuliganów z Białegostoku. W wyniku ataku rannych zostało 10 osób, a trzy zostały przetransportowane do szpitala.
Jak nieoficjalnie ustaliło RMF.FM, w nocy doszło do ataku na autokar, którym podróżowali hiszpańscy kibice Rayo Vallecano. Zgodnie z ustaleniami stacji dwa samochody zablokowały pojazd z Hiszpanami, a uzbrojeni w młotki i pałki teleskopowe chuligani wtargnęli do środka, wszczynając bójkę.
Napastników miało być około pięćdziesięciu. Rannych zostało 10 osób, w tym dziewięciu Hiszpanów i jeden Polak. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Sprawcy po zdarzeniu rozbiegli się, a wezwana na miejsce policja przeszukała teren, zatrzymując cztery osoby- trzech mężczyzn i kobietę.
Siedzieli oni w dwóch samochodach na drodze serwisowej przy S8. Mundurowi znaleźli przy nich szaliki Jagiellonii i nożyce do cięcia drutu. Napastnicy prawdopodobnie weszli na trasę, przecinając ogrodzenie.
Hiszpańscy kibice jechali do Białegostoku na dzisiejszy mecz w Ramach Ligi Konferencji Europy. Na własnym stadionie Jagiellonia podejmie Rayo Vallecano Madryt.