Reklama

Nielegalny tytoń w przesyłkach kurierskich

17/01/2023 07:25

Funkcjonariusze KAS przejęli 50 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Towar znajdował się w przesyłkach kurierskich adresowanych do odbiorców w województwie podlaskim.

- Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali jedną z podbiałostockich sortowni przesyłek kurierskich. W 15 paczkach adresowanych do odbiorców z woj. podlaskiego mundurowi wykryli łącznie 50 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do obrotu, budżet państwa straciłby 50 tys. zł - informuje podkom. Maciej Czarnecki z Podlaskiej KAS.

Tytoń został zabezpieczony do postępowań karnych skarbowych.

KAS przypomina, że na odpowiedzialność karną naraża się nie tylko osoba, która sprzedaje tytoń do palenia bez polskich znaków akcyzy. Również odbiorcom paczek z nielegalnym tytoniem grozi mandat lub kara grzywny orzeczona przez sąd.

Reklama

zdj. IAS Białystok.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości