Niepełnosprawni biegacze? Wyścig na wózkach inwalidzkch? Oprócz tego: chody, rzuty i skoki w dal- to część konkurencji, z jakimi mierzyli się dziś niepełnosprawni uczniowie szkół specjalnych. W I Łomżyńskim Mityngu Lekkoatletycznym wzięły udział osoby niepełnosprawne ruchowo i umysłowo.
Uczestnicy- głównie uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, startowali w trzech grupach: osoby niepełnosprawne umysłowo w stopniu lekkim, w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz osoby poruszające się niesamodzielnie. Każdy mógł wziąć udział w dwóch konkurencjach, przewidzianych dla swojej grupy. Były biegi, skoki w dal, sztafeta i rzut piłeczką palantową, a niepełnosprawni ruchowo ścigali się na wózkach.
- Każdy mógł wykorzystać, co ma najmocniejszego. My, od jazdy wózkami, mamy silne ręce. W rzucie piłeczką jesteśmy więc bezkonkurencyjni- mówił ze śmiechem jeden z uczestników spotkania, niepełnosprawny fizycznie Karol.
Zawody na łomżyńskim stadionie zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Najlepsze drużyny wywalczyły puchary, a zawodnicy- dyplomy i medale.