Reklama

Nietrzeźwy weekend na łomżyńskich drogach. Rekordzista miał ponad 3,4 promila

03/07/2023 14:22

Tylko w ten weekend zatrzymano czterech nietrzeźwych kierowców na łomżyńskich drogach. Kierowcy odpowiedzą przed sądem, a za jazdę w stanie nietrzeźwości każdemu z osobna grozi kara do 2. lat pozbawienia wolności.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany na ulicy Sikorskiego w Łomży, a był nim 51-letni kierujący mitsubishi z powiatu kolneńskiego. Mężczyzna jechał pod prąd mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Drugim nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się być 37-letni mężczyzna, który kierował pojazdem bez uprawnień, mając ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. 

Kolejną zatrzymaną osobą, która zdecydowała się na jazdę po alkoholu okazał się być 15-latek. 

- Jeszcze tego samego wieczora mundurowi zauważyli nastolatka jadącego motorowerem. Chłopiec zlekceważył zatrzymujących go policjantów i przyspieszył chcąc uciec. Po krótkim pościgu stracił on panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Tłumaczył policjantom, że nie chciał się zatrzymać ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania. Jak się później okazało nie tylko to było powodem ucieczki. Badanie trzeźwości wykazało, że ma on ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie - informuje KMP Łomża

Reklama

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali również 52-letniego kierowcę fiata, u którego badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. 

Jak informuje policja, zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem. 

 

źródło: KMP Łomża
zdj. główne: KMP Łomża

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości