Z dniem 1 lipca weszły w życie nowe zasady przyznawania rządowych rekompensat za ciepło dla odbiorców korzystających z miejskich sieci ciepłowniczych. Zaskakująco, dla mieszkańców Łomży, to kolejny rok, w którym nie będą mogli skorzystać z tych dopłat. Paradoksalnie jednak mogą być z tego powodu zadowoleni.
Jak informuje prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radosław Żegalski, cena ciepła w Łomży jest obecnie o około 20% niższa od progu, powyżej którego przysługują rządowe rekompensaty.
- Każdego dnia śledzę wydawane przez Urząd Regulacji Energetyki nowe taryfy dla ciepła w poszczególnych miastach w Polsce i wiem, że cały czas utrzymujemy jedne z najniższych cen w kraju. Nasze inwestycje przynoszą oczekiwane rezultaty i bardzo się z tego powodu cieszę – mówi Żegalski.
Jak dodaje prezes, ceny ciepła w Łomży są wynikiem konsekwentnych inwestycji w modernizację miejskiej infrastruktury ciepłowniczej. W praktyce oznacza to, że mieszkańcy Łomży płacą mniej za ogrzewanie niż wielu Polaków w innych miastach, mimo że nie kwalifikują się do dodatkowych dopłat.
- To kolejny dowód na to, że Łomża utrzymuje stabilną i konkurencyjną pozycję na mapie energetycznej Polski- kończy prezes Żegalski.