Reklama

Nowe zasady rządowych rekompensat za ciepło. Czy tym razem łomżanie z nich skorzystają?

03/09/2024 11:45

Z dniem 1 lipca weszły w życie nowe zasady przyznawania rządowych rekompensat za ciepło dla odbiorców korzystających z miejskich sieci ciepłowniczych. Zaskakująco, dla mieszkańców Łomży, to kolejny rok, w którym nie będą mogli skorzystać z tych dopłat. Paradoksalnie jednak mogą być z tego powodu zadowoleni.

Jak informuje prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Radosław Żegalski, cena ciepła w Łomży jest obecnie o około 20% niższa od progu, powyżej którego przysługują rządowe rekompensaty.

- Każdego dnia śledzę wydawane przez Urząd Regulacji Energetyki nowe taryfy dla ciepła w poszczególnych miastach w Polsce i wiem, że cały czas utrzymujemy jedne z najniższych cen w kraju. Nasze inwestycje przynoszą oczekiwane rezultaty i bardzo się z tego powodu cieszę – mówi Żegalski.

Jak dodaje prezes, ceny ciepła w Łomży są wynikiem konsekwentnych inwestycji w modernizację miejskiej infrastruktury ciepłowniczej. W praktyce oznacza to, że mieszkańcy Łomży płacą mniej za ogrzewanie niż wielu Polaków w innych miastach, mimo że nie kwalifikują się do dodatkowych dopłat.

Reklama

- To kolejny dowód na to, że Łomża utrzymuje stabilną i konkurencyjną pozycję na mapie energetycznej Polski- kończy prezes Żegalski.

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości