Reklama

Nowy - stary trener w ŁKS-ie

06/01/2014 15:21

Mirosław Dymek został nowym trenerem Łomżyńskiego Klubu Sportowego 1926 Łomża. Zastąpił on na stanowisku szkoleniowca biało-czerwonych zwolnionego dyscyplinarnie Krzysztofa Przytułę. Mirosław Dymek prowadził już łomżyńską drużynę w sezonie 2010/11 i wywalczył z nią awans do III ligi.

- Podpisaliśmy z trenerem Dymkiem umowę na 1,5 roku - poinformował nas prezes ŁKS-u Jarosław Kulesza.

Cele na obecny sezon, jakie zostały postawione przez nowym szkoleniowcem są, w aktualnej sytuacji ŁKS-u dość oczywiste. Dymek ma utrzymać klub w III lidze. W kolejnym sezonie natomiast drużyna, która już teraz zostanie wzmocniona kilkoma zawodnikami, otrzyma zadanie włączenia się do walki o wyższą klasę rozgrywkową.

Mirosław Dymek jest dobrze znany łomżyńskim kibicom. Jest to już drugie jego podejście do pracy z „ełkaesiakami”. W swoim debiutanckim sezonie w Łomży w roli trenera, wywalczył on z ŁKS-em awans do III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej i zrobił to w imponującym stylu. W sezonie 2010/11 drużyna pod wodzą Mirosława Dymka, wygrała czwartoligowe rozgrywki z 84 punktami na koncie, aplikując swoim rywalom w trakcie całego sezonu aż 103 bramki i nie przegrywając żadnego z 30 meczów w sezonie.

Reklama

Mirosław Dymek urodził się 25 lutego 1970 roku w Kętrzynie. Ostatnio pracował w II ligowej Calisi Kalisz. Nowy-stary trener posiada licencję UEFA Pro (najwyższe uprawnienia szkoleniowe w Europie), uprawniającą do szkolenia wszystkich drużyn Starego Kontynentu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości