- Bez was, kochani parafianie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży, nic się nie uda - mówi ks. proboszcz Jacek Czaplicki w filmiku, który pojawił się w mediach społecznościowych parafii. Poszukiwane są osoby, które chcą angażować się w różne parafialne projekty.
Ks. Jacek Czaplicki kieruje Sanktuarium Miłosierdzia Bożego od dwóch miesięcy. Jak przyznaje, był to czas poznawania parafii od środka.
- Jest to dla mnie przepiękne odkrywanie ludzi, czyli osób, które tę parafię stanowią, które zawsze były mi znane z twarzy, a z drugiej strony rzadko były mi znane z serca - mówi.
- Trzy tygodnie temu mieliśmy okazję zaprosić wszystkich chętnych do tego, aby popracować nad pieleniem klombów przed dolnym kościołem. Cudowna sytuacja. 35 osób, dwie godziny. I teraz przyjdźcie, zobaczcie, nieopodal będzie ciągle można oglądać piękne owoce tej posługi. Ale też widzę jak wiele osób chce pracować jeszcze głębiej, duszpastersko, chce się formować - mówi ks. proboszcz. - Dla mnie bardzo istotne jest to, abyśmy stworzyli w parafii też nie tylko taką wspólnotę, która koordynuje, działa, zna swoje miejsca, ale żebyśmy stworzyli rodzinę. W rodzinie jest tak (...), że jakaś część spośród nas jest w stanie pomóc proboszczowi i księżom we współdecydowaniu.
Proboszcz Czaplicki poinformował wiernych, że przed parafią sporo planów materialnych i duszpasterskich. Obecnie trwa tworzenie nowej strony internetowej i profilu na facebooku, organizowanie rekolekcji. Od 11 września wydawana będzie też gazetka parafialna z informacjami o parafii, grupach, słowem proboszcza i wiodącym artykułem.
- Spotkałem tak wspaniałych ludzi, którzy mi pomagają, wspierają i dają też powody do zadowolenia i do nadziei. Idźmy razem, bądźmy jedną drużyną, una squadra - jak mówią Włosi. Po to, aby to miejsce, to miejsce Sanktuarium, to miejsce parafii, to miejsce, w którym też stoję, czyli w Parku, naszej części parafialnej Parku Jana Pawła II, rozkwitało - mówi ks. Czaplicki.