Skończyły się wakacje! Po długiej przerwie w końcu można spotkać się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy. Nowy rok szkolny rozpoczyna się jednak w wyjątkowych okolicznościach, bo konieczne jest przestrzeganie zasad sanitarnych. Szkoły do nowej rzeczywistości mają być przygotowane, ale czy przygotowani są także uczniowie? Jak młodzież czuje się po tak długiej rozłące ze szkolną ławką?