Do zatrzymania młodego kierowcy przez mundurowych z drogówki doszło w Czyżewie. Mężczyzna przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h, zagwarantował sobie mandat, punkty karne i przede wszystkim stracenie prawa jazdy.
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości
- 24-letni mieszkaniec Ostrołęki ulicą Nurską jechał o 54 kilometry na godzinę za szybko. Kierowca fiata stracił prawa jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów - poinformowało KPP Wysokie Mazowieckie
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
- Miejsce kontroli nie było przypadkowe. Internauci wielokrotnie wskazywali, że w tym miejscu dochodzi do przekraczania prędkości. Policyjne kontrole są więc reakcją na te zgłoszenia, a ujawnione wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem mapy - czytamy na KPP Wysokie Mazowieckie
Reklama
Policja informuje
- Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa. Niestety nadal są tacy, którzy to bagatelizują - poinformowało KPP Wysokie Mazowieckie
źródło: KPP Wysokie Mazowieckie
zdj. ilustracyjne