Piotr Kuryło, ultramaratończyk, który z misją pokojową obiegł świat, będzie gościem Klubu Sportowego "Łomżanie". Z biegaczem będzie można spotkać się już jutro. Kuryło opowie o swojej wyprawie dookoła globu, podzieli się zdjęciami i odpowie na pytania uczestników.
- Piotr Kuryło przebiegł 20 tysięcy kilometrów i odwiedził trzy kontynenty. Rozpoczął swój "Bieg dla pokoju" 7. sierpnia 2010 roku w Augustowie, wyposażony jedynie w specjalny wózek z ekwipunkiem i kajakiem. Odwiedził miejsca, którymi w ostatnich latach wstrząsały zamachy terrorystyczne, ufny w to, że dzięki swojej wyprawie skłoni przywódców do zrobienia choć jednego kroku w stronę wykluczenia z naszego życia konfliktów zbrojnych oraz przemocy. Do domu wrócił po roku, 6. sierpnia 2011- opisuje sylwetkę biegacza Jacek Dłużniewski, prezes KS "Łomżanie".