Do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy doszło wczoraj przy drodze ekspresowej S8. "Zgłaszający podejrzewając, że kierowca mercedesa jest pijany, uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki ze stacyjki" - informuje policja.
Wczoraj (18.06) tuż przed godziną 20:00 dyżurny białostockiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia prowadzenia pojazdu przez osobę będącą w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło w miejscowości Złotoria tuż przy drodze ekspresowej S8. Osoba zgłaszająca uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy poprzez zabranie kluczyków ze stacyjki.
- Przybyli na miejsce funkcjonariusze od razu wyczuli od 45-latka alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 5 promili alkoholu w organizmie. Ze względu na duże stężenie alkoholu u obywatela Białorusi na miejsce przyjechała karetka pogotowia, która zabrała mężczyznę do szpitala - informuje KMP Białystok
Reklama
Policja informuje, że 45-latek stracił prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.
źródło: KMP Białystok
zdj. główne: pexels