Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy pozwoliło zapobiec potencjalnej tragedii. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę samochodem.
Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj (19.06) na jednej z ulic w Zambrowie. Świadek zdarzenia zauważył poruszającego się chwiejnym krokiem mężczyznę, który zmierzał w kierunku samochodu.
- Wzbudziło to jego podejrzenie, że mężczyzna może być pijany i od razu powiadomił policjantów. Gdy mężczyzna ruszył, świadek uniemożliwił mu dalszą jazdę. - relacjonuje KPP Zambrów
Policja informuje, że świadek od razu wyczuł alkohol od siedzącego za kierownicą mężczyzny, a przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem tylko to potwierdziło.
54-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Zambrów
zdj. główne: pixabay