Kaja Kurpiewska oraz Filip Rudczyk z UKS Butterfly ustanowili 3 życiówki podczas zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka.
W minioną sobotę (8.10) Kaja Kurpiewska i Filip Rudczyk z UKS Butterfly rywalizowali w Warszawie w I rundzie kolejnej edycji zawodów Od Młodzika do Olimpijczyka OMDO. Łącznie startowało 747 zawodników z 70 polskich klubów.
Kaja i Filip pływali na dystansach 100 m w stylach dowolnym i grzbietowym. Mimo początku sezonu - padły aż 3 życiowki. Filip na 100 m grzbietem uzyskał czas 1:07,47, co pozwoliło mu na zdobycie srebra. W stylu dowolnym uzyskał 1:02,27, co dało mu 9. miejsce.
Kaja życiówkę ustanowiła na 100 m dowolnym stylem z czasem 1:07,17, co dało jej 7. miejsce.
Kaja i Filip trenują pod okiem Bartosza Kutnego.
„Na zawodach z cyklu OMDO młodzi pływacy mają możliwość rywalizacji z rówieśnikami z czołowych polskich klubów. Poziom sportowy jest bardzo wysoki, gdyż przyjeżdżają najlepsi reprezentanci klubów w poszczególnych kategoriach wiekowych. Kaja i Filip jak na swój wiek, są już doświadczonymi pływakami, którzy na zawodach tej rangi, potrafią walczyć o czołowe lokaty. Są też przykładem dla młodszych zawodników, dla których jako klub staramy się stworzyć najlepsze warunki umożliwiające sportowy rozwój: od nauki podstaw do pływania sportowego”- podkreśla Jarosław Szeremet, prezes UKS Butterfly.
Reklama
Źródło: UKS Butterfly