Reklama

"Odmrażanie" oddziałów łomżyńskiego szpitala

08/06/2020 07:30

Pierwsze oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Łomży mają wznowić w tym tygodniu "normalną" pracę i zapewnić opiekę pacjentom, którzy nie są zakażeni koronawirusem.

Szpitalne oddziały mają w tym tygodniu rozpocząć przyjmowanie pacjentów niezakażonych koronawirusem. Dotyczy to przede wszystkim przypadków pilnych, ale personel będzie umawiał też przyjęcia planowe - oczekujący mają być o tym informowani telefonicznie.  Po "odmrożeniu" oddziałów pacjenci powinni mieć wykonane badanie w kierunku obecności koronawirusa, jeszcze przed hospitalizacją. Osoby przyjmowane w trybie pilnym mają mieć pobierany wymaz w trakcie przyjęcia.

Przywrócenie pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń przewidywane jest dopiero na koniec miesiąca.

Reklama

W szpitalu wciąż pozostanie kilka oddziałów zarezerwowanych wyłącznie dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Niedostępne pozostaną:
Oddział Nefrologiczny ze Stacją Dializ, Oddział Noworodków i Wcześniaków, Oddział Ginekologiczno-Położniczy, Neurologiczny, Pulmunologiczny, Okulistyczny i Zakaźny.   

Przypomnijmy, że 1 czerwca rozpoczął się proces odmrażania szpitalnych poradni specjalistycznych. Wizyty możliwe są wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości