Reklama

Odpowiedzą za nielegalny połów ryb

22/07/2015 07:07

W poniedziałek wieczorem łomżyńscy policjanci, po krótkim pościgu, zatrzymali 34 i 35-latka w związku z nielegalnym połowem ryb w Narwi oraz zabezpieczyli wykorzystywane do tego sieci. Teraz sprawą zajmie się sąd. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

W miniony poniedziałek przed godziną 19.00 policjant Wydziału Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie ze strażnikiem Państwowej Straży Rybackiej patrolowali teren nadrzeczny przy Nowogrodzie. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli dwie osoby nielegalnie łowiące ryby w Narwi.

Mężczyźni akurat rozciągali i zastawiali sieć. Gdy zobaczyli zbliżających się mundurowych, rzucili się do ucieczki. Jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Okazało się, że to 34-letni mieszkaniec Nowogrodu oraz 35-letni łomżanin. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli także sieć rybacką typu wonton. Natomiast kolejną sieć - drygawicę oraz przedmioty przypominające sidła mundurowi znaleźli podczas przeszukania miejsca zamieszkania jednego z mężczyzn.

Reklama

Teraz postępowaniem 34 i 35-latka zajmie się sąd. Za nielegalny połów ryb grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości