Reklama

Odwaga bycia sobą i sztuka odpoczynku. 8. edycja „Biznesu na obcasach” w Łomży [VIDEO i FOTO]

10/03/2026 15:12

5 marca w Hali Kultury w Łomży odbyło się ósme już spotkanie dla przedsiębiorczych kobiet z miasta i regionu w ramach cyklu „Biznes na obcasach”. Tegoroczna edycja tego wydarzenia, organizowanego przez Miasto Łomża od 2018 roku, przebiegła pod hasłem „Świadomie. Wolniej. Teraz”. Było ono zaproszeniem do rozmowy o autentyczności, radzeniu sobie ze stresem oraz odwadze bycia sobą. W spotkaniu udział wzięło 120 pań gotowych do dyskusji, wymiany doświadczeń oraz wspólnego poszukiwania sposobów na bardziej świadome prowadzenie życia zawodowego i prywatnego.

W czwartkowe popołudnie spotkanie zorganizowane w Hali Kultury w Łomży wypełniły nie tylko kwiaty, muzyka i życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, ale także inspirujący wykład o „nowym spojrzeniu na stres i odwadze bycia sobą” i debata o sztuce odpoczynku. To wszystko miało miejsce w ramach 8. edycji wydarzenia „Biznes na obcasach” czyli corocznych marcowych spotkań aktywnych kobiet w Łomży.

Już od kilku lat miasto Łomża organizuje cyklicznie wydarzenie „Biznes na obcasach”. Oczywiście z okazji Dnia Kobiet podczas tego spotkania rozmawiamy na temat biznesu, ale pokazujemy go trochę z innej perspektywy, bo pokazujemy z jednej strony kobiety, które funkcjonują już w świecie biznesu, mają swoje firmy, a z drugiej strony też są osoby, które może chcą taki biznes rozpocząć w naszymi mieście i potrzebują takiego wsparcia i informacji – mówił Mariusz Chrzanowski, prezydent Miasta Łomża.

Reklama

„Biznes na obcasach” to inicjatywa, która zrodziła się w 2017 roku w ramach cyklu śniadań biznesowych, a jego pierwsza edycja odbyła się już rok później. Od początku jej ideą jest budowanie przestrzeni dialogu pomiędzy administracją samorządową a środowiskiem lokalnych przedsiębiorców. Spotkania sprzyjają wymianie doświadczeń, rozmowom o wyzwaniach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz integracji środowiska biznesowego. Z biegiem lat wydarzenie to stało się ważnym punktem w kalendarzu miejskich inicjatyw, ciesząc się zainteresowaniem coraz to szerszego grona kobiet.

Mamy świadomość, jak ważny jest kobiecy głos w procesach decyzyjnych, ale także w procesie budowania dynamicznie rozwijającego się, ale jednocześnie wrażliwego na sprawy społeczne samorządu. Z dużym uznaniem obserwujemy panie, które potrafią łączyć realizowanie swoich ambicji i pasji z jednoczesnym zaangażowaniem w dbanie o swoją rodzinę, o swój dom i będąc inspiracją dla nas wszystkich jak ciężko pracować, jak realizować się na wielu polach i sprawiać, że świat wokół nas staje się coraz lepszy – mówił Piotr Serdyński, zastępca prezydenta Łomży, który oficjalnie powitał uczestniczki tegorocznej edycji i który wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Grzymałą złożył wszystkim paniom życzenia zdrowia, siły oraz wiary w siebie, dziękując za wspólne budowanie miasta.

Reklama

Z ramienia Zarządu Województwa Podlaskiego, które od pierwszej edycji „Biznesu na obcasach”, jest jego Partnerem Strategicznym na spotkanie przybył Jacek Piorunek – członek Zarządu, który niejednokrotnie podkreślił, że samorząd województwa chętnie wspiera inicjatywy promujące kobiety w biznesie.

Chcemy dowartościowywać kobiety, które dzielą czasami życie rodzinne, wychowują dzieci, a zarazem też prowadzą biznesy. Chcemy je wspierać, dlatego też dedykujemy im szereg programów, które mamy w samorządzie Województwa Podlaskiego – mówił Jacek Piorunek.

Reklama

W wydarzeniu uczestniczyły również łomżyńskie parlamentarzystki, które w swoich wypowiedziach podkreślały znaczenie aktywności kobiet w życiu społecznym i gospodarczym. Poseł Bogumiła Olbryś zwróciła uwagę na szczególną rolę kobiet w budowaniu wspólnoty i łączeniu wielu życiowych ról.

Kobiety są podwaliną świata, kobiety to wielka siła, odwaga. Dzisiejsze wydarzenie na pewno będzie takim podsumowaniem tych rocznych, różnych zmagań, starań – mówiła parlamentarzystka. Łomża jest miastem bardzo twórczym, rozwija się tu wiele inicjatyw, takich i z dziedziny sztuki, kultury, no oczywiście inwestycje, takie stricte gospodarcze, przedsiębiorcze i kobiety przecież każdego dnia uczestniczą w tych wszystkich wydarzeniach - nie tylko w sposób taki bierny, ale oczywiście w ten sposób czynny. I jako kobieta wielki szacunek mam dla wszystkich Pań, którym za mało jest tylko przekazywanie dobrych treści tym naszym milusińskim, które chcą pokazać, że można łączyć macierzyństwo, że można łączyć pracę zawodową i jeszcze w tym wszystkim zachować osobisty uroki, taką kobiecość – dodała Bogumiła Olbryś.

Reklama

Znaczenie wzajemnego wsparcia i budowania kobiecej solidarności akcentowała także poseł Alicja Łepkowska-Gołaś.

Takie eventy pokazują, że my potrafimy się wspierać – zaznaczyła posłanka. Mimo czasami różnych takich niuansów, to jesteśmy zawsze za sobą i trochę nam jest jednak w przestrzeni publicznej trudniej. Między innymi z tego powodu, że to my zazwyczaj pełnimy funkcje opiekuńcze w naszych domach, czy to chodzi o nasze dzieci, czy o naszych rodziców, czy osoby z niepełnosprawnością, a jednocześnie rozwijamy się nieustająco. Prowadzimy biznes, robimy kariery, zawodowe, polityczne, czy to na szczeblu samorządowym, czy tym ogólnokrajowym. I jeśli nie będziemy się wspierały, nie będziemy pokazywały sobie wzajemnie jak tą drogą iść, żeby było łatwiej, to nie będzie nam łatwiej – mówiła.

Reklama

Jednym z najważniejszych punktów czwartkowego spotkania była prelekcja Katarzyny Zając-Malinowskiej – psycholog i trenerki odporności psychicznej. W wystąpieniu zatytułowanym „Natura autentyczności. O nowym spojrzeniu na stres i odwadze bycia sobą” zachęcała ona do poszukiwania równowagi między codziennymi obowiązkami a troską o własne potrzeby oraz do szukania inspiracji w naturze.

Istotnym elementem wydarzenia była także debata pod hasłem „Regeneracja to naturalny rytm: czy umiemy i chcemy odpoczywać?”. W rozmowie udział wzięły Iwona Rafałowska – właścicielka pracowni ceramicznej IWArt, Anna Rytel – współwłaścicielka firmy oraz Fundacji Anny Rytel, Małgorzata Rytel – psycholog, a także Agnieszka Zawistowska – dyrektor KOWR. Dyskusję poprowadził dziennikarz Adam Janczewski. W trakcie debaty uczestniczki dzieliły się swoimi doświadczeniami związanymi z prowadzeniem działalności, poszukiwaniem równowagi między pracą a życiem prywatnym oraz mówiły o znaczeniu odpoczynku dla zdrowia i kreatywności.

Reklama

Nietuzinkowego klimatu 8. edycji „Biznesu na obcasach” nadały występy zespołu Duality, który zaprezentował autorskie kompozycje inspirowane melodiami i pieśniami pogranicza polsko-białoruskiego oraz szeroko pojętego World Music i muzyki elektronicznej.

Po oficjalnej części uczestnicy spotkania mieli czas na networking i dzielenie się własnymi doświadczeniami przy kawie i poczęstunku.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Łomża. Za przygotowanie oraz organizację "Biznesu na obcasach" odpowiadało Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Urzędzie Miejskim w Łomży. Spotkanie patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Podlaskiego. Partnerem Strategicznym było Województwo Podlaskie. Organizator składa podziękowania Partnerowi Strategicznemu za wsparcie wydarzenia. Patronatu medialnego udzieliły Polskie Radio Białystok oraz TVP 3 Białystok.

Źródło: Art. sponsorowany Aktualizacja: 10/03/2026 18:45
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości