Policjanci zatrzymali 42-latka, który jest podejrzewany o kradzież pieniędzy z kościelnych skarbon. Mężczyzna miał trzykrotnie wyrwać je ze ścian budynku. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy może zostać zwiększona nawet o połowę.
Z relacji wysokomazowieckiej policji wynika, że w połowie kwietnia funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia o kradzieży pieniędzy ze skarbon kościelnych w gminie Sokoły. Kilka dni później kolejne.
- Za każdym razem sprawca działał podobnie. Wyrywał ze ścian kościoła skarbony i zabierał znajdujące się w środku pieniądze. Wstępnie oszacowano, że było tam blisko 70 złotych - informuje KPP w Wysokiem Mazowieckiem.
Policjantom udało się ustalić podejrzanego.
- Mężczyzna wpadł w ręce dzielnicowych, kiedy pił alkohol przy jednym ze sklepów w gminie Sokoły. 42-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat, w warunkach recydywy może zostać zwiększona o połowę - dodaje wysokomazowiecka policja.
Reklama
zdj. KPP w Wysokiem Mazowieckiem