Dokładnie za tydzień radni spotkają się na sierpniowej sesji Rady Miejskiej. Wsród omawianych zagadnień przyjmą też informację o stanie przygotowania placówek oświatowych w mieście do nowego roku szkolnego. Wygląda na to, że wszystko jest gotowe, choć z małymi wyjątkami.
Zdecydowana większość inwestycji realizowanych podczas wakacji została juz zakończona lub ich realizacja zakończy się w najbliższych dniach tak, aby uczniowie, którzy 1 września przekroczą progi swoich szkół, mieli wszystko przygotowane. Tak dzieje się zazwyczaj i tak być powinno. Od tej reguły są jednak dwa wyjątki.
Jak wiadomo, w Łomży powstają dwa nowe boiska: przy Szkole Podstawowej Nr 10 i Gimnazjum Publicznym Nr 2 oraz Zesple Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7. W obu przypadkach jest to pierwszy etap budowy boisk do piłki nożnej wraz z bieżnią i w obu przypadkach wykonawca złożył wniosek o przedłużenie terminu realizacji zadania do 18 września. Nie jest to duże opóźnienie, ale uczniowie nie będą mogli od samego początku roku szkolnego z nich korzystać.
- W obu przypadkach pozostały do ukończenia dojścia do boisk i jest duża szansa, że uczniowie będą mogli zacząć z nich korzystać jeszcze przed 18 września - wyjaśnia Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza.
W lepszej sytuacji natomiast są ci, którzy czekają na uruchowmienie siłowni w nowej hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym. Sprzęt do siłowni hali sportowej został dostarczony już 31 lipca i tutaj żadnego opóźnienia nie ma.
1 września zdziwić się mogą natomiast rodzice i przedszkolaki, które przyjdą do Przedszkola Publicznego Nr 9. Trwają tu prace mające na celu przystosowanie wejścia do budynku dla osób niepełnosprawnych. W planie jest budowa pochylni dla osób na wózkach inwalidzkich, remont schodów wejściowych i budowa dojścia do budynku. Prace rozpoczęto w sierpniu, a termin ich zakończenia upływa dopiero 30 września.
Pozostałe zaplanowane na ten rok w placówkach oświatowych inwestycje zostały już ukończone lub będą ukończone przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.