Po raz drugi zorganizowany został w sobotę piknik organizacji pozarządowych na miejskich bulwarach nad Narwią. Udział wzięło około 30 organizacji, z których każda zaprezentowała swoją działalność. Główną cechą i największą zaletą imprezy była wielka różnorodność atrakcji.
Każda z organizacji przygotowała atrakcje dla uczestników: konkurencje sportowe, konkursy, wspólną zabawę, występy taneczne i wokalne, kiermasz książek. Były też stoiska przedstawiające działalność łomżyńskich społeczników, którzy zajmują się pomocą społeczną, kulturą, promocją zdrowia itd., ale też prowadzą działalność gospodarczą: wydawnictwa, przedszkola i szkoły, gastronomię.
- Chcemy pokazać, jak liczne jest w Łomży grono społeczników i jak różnorodna jest nasza działalność. Wspólnie pracujemy dla naszego miasta i jego mieszkańców. Cieszy nas wsparcie Urzędu Miejskiego w Łomży oraz miejskich instytucji – MOSiR i MDK, dzięki którym impreza może się odbyć - powiedziała Ewa Sznejder, wiceprezes Federacji dla Łomży, organizatora Pikniku.