Reklama

„Orzeł” wylądował w Łomży! Miliony z ministerstwa na budowę boiska przy SP9 [VIDEO i FOTO]

03/06/2026 13:30

Za jakiś czas mają tutaj grać sportowe talenty na miarę Roberta Lewandowskiego czy Ewy Pajor. Na razie są 4 miliony złotych rządowego wsparcia. Łomża otrzymała dofinansowanie na budowę pełnowymiarowego boiska „Orzeł” przy Szkole Podstawowej nr 9.

Nowe boisko przy SP9 w Łomży ze wsparciem ministerstwa

Łomża otrzymała 4 miliony złotych dofinansowania do budowy pełnowymiarowego boiska "Orzeł" przy Szkole Podstawowej nr. 9 im Księcia Mazowieckiego Janusza I. Ma to być nowoczesny obiekt, na który młodzież ucząca się i trenująca w tej szkole i łomżyńskich akademiach piłkarskich długo czekała. Z tej okazji do Łomży przyjechał w środę (3 czerwca) minister sportu i turystyki Jakub Rutnicki.

- To są bardzo potrzebne inwestycje, których brakowało. Wszystko po to, aby dziewczynki i chłopcy mogli trenować przez cały rok. To jest obiekt z gigantycznym potencjałem, przepięknie położony, w sercu osiedla – mówił minister podczas konferencji prasowej.

Reklama

Jakub Rutnicki zwrócił uwagę, że „inwestycja w sport to inwestycja w zdrowie nas wszystkich, szczególnie tych najmłodszych”.

Nowe boisko szansą dla talentów sportowych z Łomży?

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski swoją wypowiedź rozpoczął od nawiązania do meczu, jaki odbędzie się w środę (3 czerwca) na stadionie przy ul. Zjazd 18. ŁKS Łomża rozpoczyna walkę o awans do II ligi spotkaniem z Górnikiem Polkowice.

 – Żeby budować silną drużynę seniorską, potrzebujemy Was, drogie dzieci, żebyście trenowały i mogły w przyszłości rywalizować na szczeblu centralnym w Łomżyńskim Klubie Sportowym – powiedział Mariusz Chrzanowski.

Reklama

Prezydent Łomży dodał, że 4 miliony złotych „to duże wsparcie, dzięki któremu będziemy mogli zrealizować dużą inwestycję”.  Całkowity koszt inwestycji to prawie 12 milionów złotych. O tym, że obiekt jest potrzebny, świadczą głosy piłkarskiego środowiska w mieście.

- 2 lata temu spotkaliśmy się z przedstawicielami naszych młodzieżowych klubów i rozmawialiśmy o tym, że w Łomży brakuje pełnowymiarowego boiska. Jedno boisko to za mało na takie miasto jak Łomża – ocenia Chrzanowski.

Nowe boisko nie tylko dla dzieci

Reklama

Piotr Serdyński, zastępca prezydenta Łomży, zwrócił uwagę, że nie będzie to tylko boisko piłkarskie dla dzieci. Skorzystają z niego wszyscy mieszkańcy.

- Powstanie też boisko wielofunkcyjne do koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej. Bardzo ważna też jest dla nas aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Powstanie też boisko dostosowane dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi oraz siłownia dla osób z niepełnosprawnościami. Już niedługo ogłaszamy przetarg i poszukamy wykonawców. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy spotkamy się już na nowoczesnym obiekcie – powiedział Serdyński.

Reklama

- Mam nadzieję, że na „Orle”, który dziś przyleciał do Łomży, będziemy wyłapywać talenty sportowe, które zasilą różne drużyny w całej Polsce. Właściwa infrastruktura sportowa może wspierać zdrowe funkcjonowanie naszych dzieci. Tym bardziej, że zmagamy się z problemem otyłości – podkreśliła poseł Alicja Łepkowska-Gołaś.

 

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/06/2026 14:29
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości