Reklama

"Szare na zielone". Nowe oblicze placu przy SP4 w Łomży. W dalszych planach hala sportowa [VIDEO i FOTO]

02/06/2026 13:50

Jak w nazwie inwestycji. Było szaro, a jest zielono. Lokalna społeczność chciała zmian i to się spełniło. Nie tylko dzięki pracy, promocji i zaangażowaniu, ale również dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Szkoła Podstawowa nr 4 w Łomży przy ul. Kierzkowej i jej uczniowie mają nową, rekreacyjną przestrzeń. Uroczyste otwarcie odbyło się we wtorek (2 czerwca). Na terenie szkoły zorganizowano też piknik rodzinny.

"Szare na zielone". SP4 w Łomży ma nowy plac

Dziedziniec Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży zyskał nowe oblicze. Inwestycja pn. „Szare na zielone” dotyczyła zagospodarowania terenu przy ul. Kierzkowej. Celem było stworzenie nowoczesnej przestrzeni rekreacyjno-edukacyjnej. Teraz przy SP4 jest bardziej zielono, a uczniowie mają ładniejszą przestrzeń wokół siebie. Plac powstał dzięki Budżetowi Obywatelskiemu.

- Społeczność SP4 ma nowy plac zabaw. Dzieci czekały długo na taką przestrzeń. Jest on nowoczesny, komfortowy i ma edukacyjny walor. Powstał dzięki lokalnej społeczności. Ten plac to przykład, że dzięki Budżetowi Obywatelskiemu można spełnić marzenia – mówił w rozmowie z nami Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.

Reklama

- Widzieliśmy ogromną potrzebę zagospodarowania placu. Nasi uczniowie chcieli mieć bezpieczne miejsce do spędzania czasu na przerwach i po lekcjach – dodał Marcin Piotrowski, dyrektor SP4 w Łomży.

Skorzystają też dorośli

Przestrzeń przy szkole ma służyć nie tylko dzieciom.

- Wsłuchiwaliśmy się również w głos mieszkańców, którzy zwracali uwagę, że na tym osiedlu mało jest miejsc, z których popołudniami można korzystać – zdradził Piotrowski.

Aby plac w SP4 zmienił się nie do poznania, trzeba było kompleksowo przebudować szkolny dziedziniec. Powstały nowe ciągi piesze z kostki betonowej, rekreacyjna nawierzchnia ze sztucznej trawy, trawniki i nasadzenia krzewów, a nawet miejsce na grządki uprawne.

Reklama

Piknik rodzinny w SP4 w Łomży

We wtorek (2 czerwca) odbyło się uroczyste otwarcie placu z udziałem prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego i jego zastępców: Andrzeja Stypułkowskiego i Piotra Serdyńskiego. Gościem był też poseł Kazimierz Gwiazdowski. Nie zabrakło również miejskich radnych, przedstawicieli kuratorium, dyrektorów innych łomżyńskich szkół.

- Widać jak fajnie została zagospodarowana ta przestrzeń. W ramach projektu mamy m.in. grządki, a poszczególne klasy będą sadzić warzywa i kwiaty. To uczy pielęgnacji i dbałości o rośliny i przyrodę – mówił w rozmowie z nami Andrzej Stypułkowski, zastępca prezydenta Łomży.

Reklama

Stypułkowski zachęcał do składania projektów w trwającym Budżecie Obywatelskim 2027. Jego zdaniem to dla mieszkańców „możliwość zmiany otoczenia, w którym funkcjonują”.

Z tej okazji odbył się też piknik rodzinny. Na uczestników czekały m.in. pokazy iluzjonisty, dmuchańce, pokazy broni i umundurowania, zapiekanki i kiełbaski oraz przejażdżka kucykiem dla najmłodszych. To był nieco spóźniony, ale wesoły Dzień Dziecka w SP4.

SP4 w Łomży czeka na halę sportową

Dyrektor SP4 zapowiada, że to nie koniec zmian w placówce. Władze miasta są na etapie wyboru wykonawcy hali sportowej, która ma powstać przy szkole.

Reklama

 – To dla nas bardzo ważna i wyczekiwana inwestycja. Liczymy, że budowę uda się rozpocząć jeszcze w tym roku – cieszy się dyrektor Piotrowski.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 02/06/2026 14:27
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości