Reklama

Oszukali 95-letnią mieszkankę Łomży! Seniorka straciła ponad 50 tysięcy

13/07/2022 09:56

95-letnia mieszkanka Łomży straciła 53 tysiące złotych. Seniorka uwierzyła, że pomaga policjantom w rozpracowywaniu gangu, w którym głównym podejrzanym jest listonosz.

Wszystko wydarzyło się wczoraj. Z policyjnej relacji wynika, że na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna podający się za łomżyńskiego policjanta.

- Powiedział, że rozpracowuje gang, w którym głównym podejrzanym jest listonosz. Dodał, że kobieta może pomóc policji w ich zatrzymaniu przekazując swoje oszczędności. Niestety seniorka ujawniła oszustowi, że ma w domu około 50 tysięcy złotych - informuje oficer prasowy KMP w Łomży.

W celu uwiarygodnienia swojej historii rzekomy policjant polecił kobiecie zadzwonić na numer 997 lub 112. Kobieta nie rozłączając się wybrała numer alarmowy, gdzie w słuchawce usłyszała inny męski głos.

Reklama

- Wtedy poprosiła o policjanta ,,Sikorskiego”. Gdy ponownie usłyszała znajomy głos ,,funkcjonariusza” upewniła się, że współpracuje z prawdziwymi policjantami. Po chwili do mieszkania 95-latki przyszedł mężczyzna, któremu przekazała 53 tysiące złotych. Kobieta była przekonana, że po policyjnej akcji pieniądze zostaną jej zwrócone. Kiedy kontakt z rzekomym policjantem się urwał seniorka zadzwoniła do swojego syna i wtedy zrozumiała, że padła ofiarą oszustów.

Policjanci z KMP w Łomży przypominają:

  • Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy i nie informują telefonicznie o prowadzonych czynnościach! Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
  • Kieruj się rozsądkiem przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych.
  • Bądź czujny w kontaktach z nieznajomymi i pod żadnym pozorem nie przekazuj im pieniędzy.
  • Słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.

   

Reklama

 

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości