Reklama

Oszuści próbowali okraść seniorów z Łomży

29/03/2023 12:08

Tylko wczoraj łomżyńscy policjanci otrzymali dwa sygnały o tym, że oszuści próbowali nakłonić seniorów do przekazania swoich oszczędności - informuje oficer prasowy KMP w Łomży. Na szczęście przestępcy nie osiągnęli celu.

Wczoraj do dyżurnego łomżyńskiej policji wpłynęły dwa sygnały dotyczące prób oszustwa metodą na "zagrożone pieniądze". Przestępcy podawali się za policjantów.

- Gdy przed południem do 80-latki zadzwonił rzekomy policjant, seniorka natychmiast go poinformowała, że wie o co chodzi i się rozłączyła. Chwilę po tym o wszystkim opowiedziała synowi, a ten zawiadomił policjantów. Przed 16 dyżurny łomżyńskiej komendy Policji otrzymał informację, że na poczcie jest kobieta, która cały czas rozmawia przez telefon z kimś, kto każe wypłacić jej pieniądze. Jednocześnie kobieta próbowała przekazać informację pracownicy poczty by ta poinformowała policjantów. Gdy oszust zorientował się, że 69-latka nie wypłaci swoich oszczędności, rozłączył się - relacjonuje oficer prasowy łomżyńskiej jednostki policji.

Reklama

Łomżyńscy policjanci apelują do opiekunów osób starszych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze.

"Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im, jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Wykorzystujmy do tego celu rodzinne spotkania, świąteczne obiady, czy przypadkowe wizyty. Wszystko po to, by w porę ostrzec naszych bliskich. Zwróćmy też uwagę na tego typu zagrożenie otaczającym nas samotnym seniorom. Pamiętajmy - zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności ich życia"

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości