Reklama

Paliwo najdroższe w regionie

15/03/2011 07:59

Tak drogo jeszcze nie było. Łomżyńscy kierowcy jednak płaczą- i płacą, bo ciężko wyobrazić sobie życie bez samochodu. Nieoficjalnie przyznają jednak, że łomżyńskie stacje benzynowe połączyła zmowa cenowa.

Chociaż ekonomiści uważają, że nie ma realnych powodów, by tak mocno podnosić ceny paliw, na miejskich stacjach benzyna jest z dnia na dzień coraz droższa.

Trudno już znaleźć stację, gdzie litr popularnej 95-tki czy oleju napędowego nie przekroczyłyby 5 złotych.

- Jako społeczeństwo zmotoryzowane, zaciskamy zęby. I tankujemy dalej, dając zarobić krocie właścicielom. Ale jaki mamy wybór?-  wzdycha ciężko kierowca Jakub Antoniewicz z Łomży.

Magiczne 5 złotych za litr paliwo przekroczyło już w weedkend. Od tamtej pory ceny spadły o kilka groszy, ale nadal trzymają się powyżej pięciu złotych.

Reklama

Jak się okazuje, w Łomży mamy najwyższe ceny paliw w regionie! W Białymstoku na większości stacji cena utrzymuje się w graniach 4,96zł za litr. Tam, gdzie przekroczyła 5 złotych, nie kosztuje więcej, niż 5,02.

Jeszcze taniej jest w Warszawie - tam bez problemu można znaleźć paliwo za 4,90, a zdarzają się stacje oferujące litr 95-tki za 4,85.

- To wygląda na zmowę cenową właścicieli łomżyńskich stacji.No bo jak inaczej to nazwać - denerwuje się jeden z kierowców spotkanych przy dystrybutorze.

Oficjalnie nikt jednak nie potwierdza takich ustaleń między właścicielami. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie planuje w najbliższym czasie kontroli naszych stacji.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama