Tylko kilkanaście osób wzięło udział w oficjalnych obchodach 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele władz miasta i powiatu, samorządowcy i żołnierze złożyli kwiaty w Łomżyńskiej Dolinie Pamięci przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
W tym roku obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej wypadły niezwykle skromnie.
Zabrakło corocznego przemarszu kombatantów i członków organizacji harcerskich, którym towarzyszyły zwykle dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7. Nie było też specjalnej Mszy św., celebrowanej zwykle przez bp Stanisława Stefanka.
72.rocznica wybuchu najkrwawszej w wojen przeszła niemal bez echa. W Dolinie Pamięci zjawiło się zaledwie kilkanaście osób- przedstawiciele władz miasta, powiatu, samorządowcy i żołnierze.
O godz. 12.00 na trzy minuty zabrzmiał dźwięk syren. Po tym czasie pod pomnikiem upamiętniającym wrzesień 1939 roku delegacje złożyły kwiaty. Po kilku minutach wszyscy opuścili Dolinę Pamięci.