Reklama

Pamiętamy o wrześniu 1939 roku- VIDEO

01/09/2011 10:48

Tylko kilkanaście osób wzięło udział w oficjalnych obchodach 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele władz miasta i powiatu, samorządowcy i żołnierze złożyli kwiaty w Łomżyńskiej Dolinie Pamięci przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

W tym roku obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej wypadły niezwykle skromnie.

Zabrakło corocznego przemarszu kombatantów i członków organizacji harcerskich, którym towarzyszyły zwykle dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7. Nie było też specjalnej Mszy św., celebrowanej zwykle przez bp Stanisława Stefanka.

72.rocznica wybuchu najkrwawszej w wojen przeszła niemal bez echa. W Dolinie Pamięci zjawiło się zaledwie kilkanaście osób- przedstawiciele władz miasta, powiatu, samorządowcy i żołnierze.

O godz. 12.00 na trzy minuty zabrzmiał dźwięk syren. Po tym czasie pod pomnikiem upamiętniającym wrzesień 1939 roku delegacje złożyły kwiaty. Po kilku minutach wszyscy opuścili Dolinę Pamięci.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości