Całe rodziny urzędników państwowych, m.in. sędziów, prokuratorów, policjantów, leśników, a także wojskowych i właścicieli ziemskich dokładnie 71 lat temu w nocy zagnano do bydlęcych wagonów. Był to dopiero początek "wywózek" polskich obywateli w głąb ZSRR.
Opracował Henryk Sierzputowski - www.historialomzy.pl
na podstawie:
Czesław Brodzicki – Łomża i powiat łomżyński w latach II wojny światowei i trudnych latach powojennych.
Michał Gnatowski – W radzieckich okowach (1939-1941)