W najbliższą niedzielę (24.04) odbędzie się w Łomży kolejna prawosławna liturgia. Tego dnia wyznawcy prawosławia świętują Wielkanoc.
Pierwsza prawosławna liturgia odbyła się 10 kwietnia. Na świątynię, w której mogą odbyć się prawosławne nabożeństwa, Kuria Diecezjalna w Łomży wyznaczyła kościół Zmartwychwstania Pańskiego, który znajduje się przy cmentarzu parafialnym parafii pw. św. Brunona. Został on udostępniony na prośbę biskupa prawosławnego Jakuba z Białegostoku, w związku z napływem uchodźców z Ukrainy wyznania prawosławnego.
Kolejne prawosławne nabożeństwo już w ten weekend.
Urząd Miejski w Łomży przypomina, że w niedzielę 24 kwietnia o godz. 9.00 w Kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Łomży, odprawiona zostanie "Paschalna Boska Liturgia". Po jej zakończeniu odbędzie się poświęcenie pokarmów. W tym dniu wyznawcy prawosławia świętują Wielkanoc.
- Dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Łomży i ośrodku Caritas w Ptakach samorząd Miasta Łomża zapewnił bezpłatny transport - informują miejscy urzędnicy.
