Drużyna dziewcząt młodszych reprezentująca Szkołę Podstawową nr 4 w Łomży zajęła drugie miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce dziewcząt 3X3 w Igrzyskach Dzieci.
Srebrne medale przywiozły do Łomży: Maja Sierzputowska kapitan, Oliwia Cwalina, Natalia, Jankowska, Oliwia Dąbrowska, Pola Balewska, Nikola Kozłowska.
"W grupie B dziewczęta pokonały: Szkołę Podstawową nr 48 w Białymstoku, Szkołę Podstawową nr 18 w Białymstoku, natomiast przegrały ze Szkołą Podstawową nr 47 w Białymstoku, co dało awans do półfinałów, w którym to pokonaliśmy Szkołę Podstawową nr 9 z Łomży i awansowaliśmy do ścisłego finału, w którym ponownie okazała się lepsza szkoła nr 47 z Białegostoku” – mówi trener drużyny UKS 4 Łomża Marcin Piotrowski.
Reklama
Wysoko uplasowały się też dziewczęta starsze. Zajęły trzecie miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce dziewcząt 3X3 w Igrzyskach Młodzieży szkolnej. Brązowe medale przywiozły do Łomży: Aleksandra Lusa – kapitan, Aleksandra Modzelewska, Patrycja Modzelewska i Magda Komorowska.
„Nasze zawodniczki w grupie A wygrały ze Szkołą Podstawową z Augustowa i Szkołą Podstawową nr 48 w Białymstoku, co dało nam awans z pierwszego miejsca w grupie. W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną z Zambrowa, niestety okazała się lepsza i pozostało nam walczyć o trzecie miejsce z Szkołą Podstawową z Augustowa. Ten mecz wygraliśmy bardzo wysoko i ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce” - komentuje Piotrowski.
Reklama
Dodatkowo, dziewczęta z UKS 4 Łomża z rocznika 2006 wzięły udział w ogólnopolskim Turnieju Koszykówki COPERNIK CUP O PUCHAR KRYSTYNY SZYMAŃSKIEJ - LARY w Nidzicy, podczas którego zmierzyły się z najlepszymi zespołami z całej Polski: UKS 7 Sopot, UKS 3 Żyrardów, SKM Zastal Zielona Góra, Kadra Kujawsko-Pomorska, Kadra Warmińsko-Mazurska.
„Rozegraliśmy podczas tego turnieju 6 spotkań z czego 4 wygraliśmy, tylko w dwóch musieliśmy uznać wyższość rywalek. W turnieju wzięły udział czołowe zespoły z Polski, więc wynik można traktować jako sukces, tym bardziej, że przegraliśmy tylko z kadrami województwa” – komentuje trener UKS 4 Łomża M. Piotrowski.
Reklama
Do pierwszej Piątki Turnieju wybrano Aleksandrę Lusę reprezentującą łomżyńską „Czwórkę”.
/nadesłane/