163 osoby stanęły na starcie V Półmaratonu Łomżyńskiego, który rozegrany został w niedzielę na ulicach naszego miasta. Najmłodszy uczestnik miał lat 19 (nie licząc kilkumiesięcznego maluszka, który trasę Półmaratonu pokonał na wózku pchanym wytrwale przez biegnącego tatę - wielkie brawa od wszystkich uczestników i kibiców), a najstarszy 67.
Pierwszy na mecie liczącej 21.097 metrów trasy pojawił się Paweł Grygo, reprezentujący barwy Klubu Sportowego "Łomżanie", ale prawdziwych zwycięzców było znacznie więcej. Każdy, kto zdołał ukończyć taki bieg może czuć się zwycięzcą. Zwycięzcą nad samym sobą, nad swoją słabością i momentami zwątpienia. Dlatego właśnie każdy, kto dobiegł do mety Półmaratonu otrzymał zasłużoną porcję brak i pamiątkowy, okolicznościowy medal. I być może dla niektórych ważna jest kolejność i uzyskane czasy, ale tak naprawdę, to chyba nie o to w tej imprezie chodziło...
Organizatorami V Półmaratonu Łomżyńskiego był Łomżyński Klub Biegowy i MOSiR w Łomży i spisali się oni naprawdę dobrze, za co również należą się duże brawa. A rywalizację, emocje, wysiłek i radość, towarzyszące uczestnikom tego biegu można zaobserwować w naszej fotorelacji. Zapraszamy do oglądania.