Pięć osób zostało poszkodowanych w wypadkach, do jakich doszło w Łomży i okolicach podczas minionego weekendu. Najgroźniej wyglądała sobotnia czołówka w Wygodzie. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń.
Wypadkowy weekend rozpoczął się już w piątek. Ok. godz. 14.00 na jednym z przejść dla pieszych na ul. Ks. Janusza została potrącona kobieta. Kierowca citroëna uderzył w przechodzącą tyłem samochodu, podczas cofania. Kobieta ze złamaną ręką trafiła do szpitala.
Do szpitala została też odtransportowana 15-latka, która spadła z przyczepy ciągnika. Do wypadku doszło w miejscowości Kupnina k. Nowogrodu. Nastolatka jechała na dyszlu łączącym przyczepę i ciągnik. W pewnej chwili spadła prosto pod koła przyczepy wypełnionej sianem. Dziewczyna, po przewiezieniu do szpitala w Łomży, została przetransportowana helikopterem do Białegostoku.
O wyjątkowym szczęściu może mówić kierowca audi a6, który w sobotę spowodował wypadek w Wygodzie.
- Do zdarzenia doszło po godz. 20.00 na trasie Zambrów- Podgórze. Kierowca audi postanowił wyprzedzić samochód na zakazie. Okazało się jednak, że z naprzeciwka jedzie samochód, także audi- relacjonuje kom. Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży.
Kierowca dał radę jednak zjechać z jezdni i pirat drogowy zderzył się z oplem. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń. Kierowca wyprzedzający na zakazie złamał nogę, kierujący oplem doznał zaś urazu stopy.
{gallery}wypadki/wygoda::::0{/gallery}
Ostatni wypadek wydarzył się zaś na trasie Nowogród- Jankowo Młodzianowo. W sobotni wieczór kierowca forda wypadł z drogi, zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. W wypadku został ranny pasażer forda, który ze złamanym nosem i żebrami trafił do szpitala. 60-latek kierujący fordem był pijany. Okazało się, że miał 1,3 promila alkoholu.
Wypadek na trasie Nowogród- Jankowo Młodzianowo{gallery}wypadki/jankowo::::0{/gallery}