Reklama

Piękne otwarcie w nowych szatach. Nie dały rywalkom żadnych szans!

Koszykarki UKS 4 Łomża rozpoczęły rywalizację w Ogólnopolskim Turnieju w Płocku z przytupem. W pierwszym meczu pewnie pokonały Akademię Koszykówki Kusy Łomianki aż 74:11, nie pozostawiając rywalkom żadnych złudzeń.

Od pierwszych minut zespół z Łomży narzucił wysokie tempo, prezentując agresywną obronę, szybkie przejścia do ataku i świetną, zespołową grę. 

- Dziewczyny wyszły na parkiet z ogromną energią i wiarą we własne możliwości. Od początku kontrolowały przebieg meczu - podkreśla trener Marcin Piotrowski.

Zawodniczki UKS 4 zadebiutowały również w nowych strojach, co jak zgodnie przyznaje sztab, dodało drużynie świeżości. 

- Nowe stroje? Myślę, że przyniosły nam trochę sportowego szczęścia, ale przede wszystkim dziewczyny po prostu wykonały fantastyczną pracę. Byliśmy dziś dużo lepszym zespołem - dodaje Piotrowski.

Reklama

W meczu z Kusym Łomianki każda zawodniczka otrzymała swoją szansę na parkiecie, a szeroka rotacja przyniosła oczekiwany efekt. Mimo że rywalki starały się dotrzymać kroku, różnica poziomów była wyraźna.

Skład UKS 4 Łomża: Klara Wybraniak, Maja Bronowicz, Zofia Fraszczyk, Martyna Przewodek, Danuta Zapert, Patrycja Laszkowska, Zuzanna Taraszkowska, Zofia Pupik, Zuzanna Żynowska, Julia Zalewska, Aleksandra Wysocka, Zuzanna Piotrowska, Gabriela Piotrowska, Oliwia Załęcka, Anna Trzonkowska. Sztab trenerski: Marcin Piotrowski, Aleksandra Olszewska, Mariusz Komorowski.

Reklama

To dopiero początek turniejowych emocji. O godzinie 17:00 UKS 4 Łomża zagra z UKS Basket 47 Białystok, zespołem uznawanym za znacznie trudniejszego rywala. 

- To będzie wymagający mecz, ale chcemy utrzymać energię i tempo z pierwszego spotkania - zapowiada trener Piotrowski.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/12/2025 15:46
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości