Pielęgniarki, które zdobywają uprawnienia zawodowe w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, od razu proszą o odpis dyplomu w języku angielskim- informuje Polskie Radio Białystok. W naszym regionie nie mają co liczyć na pracę, tak potrzebną na zachodzie Europy.
130 osób- absolwentów pielęgniarstwa w łomżyńskiej PWSIiP otrzymało dziś uprawnienia do wykonywania zawodu. Niestety, tylko nieliczni mogą liczyć na pracę w Łomży lub regionie.
Jak informuje Polskie Radio Białystok, absolwenci pielęgniarstwa już przy wydawaniu dyplomu proszą też o odpis w języku angielskim.
Swoich sił chcą próbować w Niemczech, Anglii czy Włoszech, gdzie zapotrzebowanie na pielęgniarki jest bardzo duże.
W obchodzonym dziś Dniu Pielęgniarki, czepki przyjęło 33 studentów drugiego roku pielęgniarstwa PWSIiP. Łomżyńska uczelnia wykształciła już kilkuset absolwentów tego kierunku.