Reklama

Pielęgniarki kształcimy, by wyjeżdżały

12/05/2011 19:57

Pielęgniarki, które zdobywają uprawnienia zawodowe w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, od razu proszą o odpis dyplomu w języku angielskim- informuje Polskie Radio Białystok. W naszym regionie nie mają co liczyć na pracę, tak potrzebną na zachodzie Europy.

130 osób- absolwentów pielęgniarstwa w łomżyńskiej PWSIiP otrzymało dziś uprawnienia do wykonywania zawodu. Niestety, tylko nieliczni mogą liczyć na pracę w Łomży lub regionie.

Jak informuje Polskie Radio Białystok, absolwenci pielęgniarstwa już przy wydawaniu dyplomu proszą też o odpis w języku angielskim.

Swoich sił chcą próbować w Niemczech, Anglii czy Włoszech, gdzie zapotrzebowanie na pielęgniarki jest bardzo duże.

W obchodzonym dziś Dniu Pielęgniarki, czepki przyjęło 33 studentów drugiego roku pielęgniarstwa PWSIiP. Łomżyńska uczelnia wykształciła już kilkuset absolwentów tego kierunku.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości