Reklama

Pielgrzymi mogą iść bezpiecznie

06/07/2011 08:02

Blisko 21 tys. zł kosztowało szkolenie, które Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zorganizował dla osób, które będą kierować ruchem podczas Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pieniądze na przeszkolenie 72 osób wyłożył WORD.

- WORD jest wielkim przyjacielem łomżyńskiego kościoła- mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski, który dziś w imieniu uczesników szkolenia odebrał certyfikaty uprawniające do kierowania ruchem.- Tej przyjaźni doświadczamy nie tylko w takich chwilach, kiedy WORD wziął na siebie koszt organizacji szkolenia, ale każdego dnia...- dodał, wspominając, że już we wrześniu zespoł szkół katolickich otrzyma Miejskie (Katolickie) Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W przeszkoleniu pozwalającym na koordynowanie pielgrzymki wzięły udział 72 osoby z całej diecezji. Ich uprawnienia posłużą nie tylko do zabezpieczenia pielgrzymki na Jasną Górę, ale przydadzą się także we wszystkich pielgrzymkach pieszych czy rowerowych organizowanych w diecezji.

- Szkolenie, zgodnie z rozporządzeniem MSWiA, trwa 8 godzin. Uprawnienia wydawane są na pięć lat, uczestnicy tegorocznej edycji kursu otrzymali je do 2016 roku- informuje Mirosaław Korsan, szkoleniowiec prowadzący kurs dla pielgrzymów.
Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości