193 tys. złotych na dokończenie termomodernizacji przyznał dziś Zarząd Województwa podlaskiego Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży. Zarząd zdecydował też sfinansować zakup nowego sprzętu dla naszego szpitala.
Łomżyński szpital dostanie 193 tys. złotych na dofinansowanie projektu termomodernizacji placówki.
Zarząd sfinansuje też zakupy nowego sprzętu na oddziały.
- Zarząd Województwa wyraził zgodę na zakup przez szpital wojewódzki w Łomży sprzętu medycznego m.in. wideogastrofiberoskopu, duodenoskopu, echokardiografu, dwóch aparatów do hemodializy- informuje Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka woj. podlaskiego.
Wideogastrofiberoskop pozwala na oglądanie narządów wewnętrznych za pomocą kamerki umieszczonej na giętkim przewodzie. Duodenoskop służy do oglądania wnętrza dwunastnicy. Echokardiograf pozwala zbadać i zapisać czynność serca. Aparaty do hemodializy wzbogacą zaś łomżyńską stację dializ.
W sumie zarząd województwa pod przewodnictwem wicemarszałka Mieczysława Baszko podjął dziś decyzje o rozdzieleniu 12 milionów złotych. Największą dotację- 6 mln zł otrzyma Białostockie Centrum Onkologii.