Reklama

Pieniądze na obwodnicę jednak będą?

26/08/2015 09:20

Na temat przyszłości drogi ekspresowej Via Baltica, która ma przebiegać w okolicy Łomży rozmawiał pod koniec ubiegłego tygodnia Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski z Dyrektorem Departamentu Dróg i Autostrad Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju - Rafałem Nowakiem. Spotkanie odbyło się w Warszawie, w siedzibie ministerstwa.

W związku z niepokojącymi doniesieniami o braku zabezpieczonych środków na realizację tej inwestycji Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystosował w ostatnim czasie list otwarty do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju Marii Wasiak. W ubiegłym tygodniu włodarz miasta osobiście udał się do stolicy by rozmawiać na ten temat z Dyrektorem Dróg i Autostrad Rafałem Nowakiem.

- Chciałbym uspokoić wszystkich mieszkańców Łomży, budowa obwodnicy Łomży w ramach drogi ekspresowej Via Baltica nie jest zagrożona. Podczas wizyty w ministerstwie otrzymałem zapewnienia, że są pieniądze na tę inwestycję – mówi Prezydent.

Reklama

Dyrektor Rafał Nowak oznajmił, że budowa odcinka drogi S61 jest jednym z priorytetów Komisji Europejskiej. Fundusze na inwestycję będą, kwestia dotyczy wyboru programu i środków z jakich ta inwestycja zostanie zrealizowana.

Jeszcze w tym tygodniu Mariusz Chrzanowski ma dostać pełną odpowiedź na list wystosowany do Minister Infrastruktury i Rozwoju Marii Wasiak.

Droga ekspresowa Via Baltica, jest jedną z kluczowych spraw dla naszego miasta. Koncepcja trasy Warszawa - Łomża - Ełk - granica państwa w Budzisku powstała jeszcze w latach 90. ubiegłego stulecia. Realizacja odcinka obwodnicy, który przebiegałby w pobliżu Łomży odciążyłaby ruch tranzytowy, który koncentruje się obecnie na centrum miasta. Taki stan rzeczy sprawia, iż dochodzi do częstych wypadków, a mieszkańcy często uskarżają się na ciągły hałas.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości