Szpital w Łomży przebuduje i doposaży w sprzęt oddział obserwacyjno-zakaźny oraz wymieni tomograf. Zarząd województwa zdecydował o przyznaniu placówce dotacji w kwocie, której brakuje do zrealizowania tego zadania.
Urząd Marszałkowski podaje, że Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży otrzyma 1,75 mln zł na przebudowę i doposażenie w sprzęt, a także aparaturę medyczną (m.in. aparat EKG, aparaty do tlenoterapii, monitory, łóżka elektryczne, meble) oddziału obserwacyjno-zakaźnego oraz wymianę tomografu komputerowego.
"To kwota, której brakuje placówce do zrealizowania tego zadania dofinansowanego z krajowego programu unijnego (dotacja w kwocie 7,8 mln zł)." - czytamy w komunikacie.
Dofinansowanie w kwocie 63 tys. zł otrzyma z kolei Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży, który przeznaczy środki na kupno sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz kardiomonitora (na potrzeby zakładu opiekuńczo-leczniczego).