Reklama

Pierwsze spotkanie gejów i lesbijek

16/03/2011 09:07

Pierwsze łomżyńskie spotkanie gejów i lesbijek zaplanowano na ten weekend. To inicjatywa "oddolna", tworzona przez samych zainteresowanych.

- Środowisko gejowskie w Łomży wbrew pozorom nie jest małe. Ale jest bardzo anonimowe. Warto się poznać - mówi Ania, jedna z pomysłodawczyń spotkania.

Wg badań Towarzystwa Ekonomicznego na rzecz Gejów i Lesbijek, najwięcej osób odmiennej orientacji mieszka w Warszawie- blisko 70 tysięcy. Kilkadziesiąt tysięcy mieszka też w Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu. W małych miastach ludzie często nie chcą przyznawać się do swojej odmienności, obawiając się szykan.

Jak się dowiedzieliśmy, jeśli łomżyńska impreza spotka się ze zrozumieniem, będzie powtarzana. Pierwsze spotkanie lesbijek ma odbyć się w najbliższą sobotę w klubie Yam Caffe, gejów- w niedzielę.

Reklama

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo myLomza.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości