53-letnia kobieta usłyszała zarzut znęcania się nad psem. Zwierzę od kilku miesięcy było trzymane na łańcuchu.
Kolneńska policja ustaliła, że na terenie jednej z posesji w gminie Turośl, właścicielka znęca się na swoim psem. Zwierzę od kilku miesięcy trzymane było wyłącznie na łańcuchu.
- (...) jego obroża nie była poszerzana. Z czasem zaczęła wrastać w szyję powodując u niego ból i cierpienie. Pies został odebrany właścicielce przez Inspektorat Ochrony Zwierząt w Jeleniej Górze - informuje KPP Kolno
W okolicy szyi psa było widać liczne otarcia skóry, dodatkowo doszło do martwicy tkanek i ich zaropienia.
Właścicielka psa usłyszała już zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: KPP Kolno
zdj. główne: KPP Kolno